• WAŻNA INFORMACJA

 • Chcialibyśmy uprzejmie poinformować szanowne grono OFF-ROAD że w terminie od 30.09.2017 do 08.10.2017 Tor Off-Road w Przypólsku będzie wyłączony z użytkowania i jakiejkolwiek jazdy pozjazdami terenowymi/quadami/motorami czy innymi maszynami. Ma to związek z prowadzonymi pracami przygotowawczymi do kolejnej imprezy. O otwarciu Toru poinformujemy kolejnym wpisem.

  Pozdrawiamy

  Zarząd Stowarzyszenia 4x4 Zachodniopomorskie

   

 • Król Toru 2017 - Podsumowanie

 •  

  KRÓL TORU 2017 - PODSUMOWANIE

   

  Nadszedł najwyższy czas na kilka słów podsumowania tegorocznej edycji Króla Toru..Jako że impreza odbywała się w "długi" weekend czerwcowy, na przygotowanym polu biwakowym pierwsze załogi pojawiły się już w czwrtek, co oznaczało całkiem przyjemną integrację wśród uczestników zmagań - tak też było. Do sobotniego startu na Tor OFF-ROAD do Przypólska dotarło ponad pięćdziesiąt załóg, aby walczyć o tytuł "Króla Toru 2017" . W tym roku po raz pierwszy zmagania podzieliliśmy na cztery klasy: TURYSTYK, WINCH, WYCZYN, OPEN. Dodatkowym nowym elementem w tegorocznej edycji, było powstanie dwóch jednokierunkowych odcinków specjalnych z wytaśmowanym dojazdem do PKP-ów, które lodatkowo urozmaiciły rywalizację. Każda z załóg w każdej klasie miała do zdobycia 108 PKP-ów, w czasie nie dłuższym niż 8 godzin - wyniki pokazały że było to do zrobienia, z czego się bardzo cieszymy. W końcu nie sztuką jest powiesić pieczątkę, do której i tak nikt nie dojedzie.

  Pierwsza załoga wjechała na trasę punkt 10:00, to był znak że walka zaczęła się na dobre i że nie będzie miękkiej gry. W przeciągu 30 minut wszystkie załogi przejechały linię startu i rozproszyły się po 30 hektarowym terenie. Rozpoczęli  tym samym swoją ośmio godzinną walkę z terenem. Taktyki przejechania toru były różne, jedni na pierwszy ogień wzięli świeże piaskowe górki i rowy, inni słynną katownię, jeszcze inni na początek pojechali zmoczyć "gacie" w najgłębszą wodę, a jeszcze inni wybrali śniadanie przygotowane pod wiatami - "nie ma to jak ciepła kawka i kiełbasa z ogniska przed rajdem" - mówili.

  Rywalizacja była na najwyższym poziomie i zacięta, a co najważniejsze FAIR PLAY. Zawodnicy wykorzystywali swój czas na walkę do maksimum. Wjeżdżali na mętę w ostatnich minutach regulaminowego czasu. To zwiastowało że o rozstrzygnięciu może decydować nie tylko ilość zdobytych pieczątek, ale i czas w którym zostały zdobyte. Wyniki to potwierdzają.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy na YouTube:

  Król Toru 2017 Highlights

  Król Toru 2017 Reportaż

  Jeszcze raz dziękujemy Naszym Partnerom i Sponsorom.

  Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy.

  Wszystkim załogom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę.

  Na koniec chcielibyśmy dodać jedno słowo organizacyjne. Od początku istnienia imprezy Król Toru (mniej więcej od 2009r.) mamy taki format imprezy, że nagradzamy tylko i wyłącznie pierwsze miejsca w klasie - "bo Król może być tylko jeden!".

   

  OFICJALNE WYNIKI KRÓL TORU 2017

  (czytaj dalej)